מהו מפקח בניה ופיקוח על בניה?

העבודות מבוצעות ע״י שאלתיאל - החשמלאי שלכם לכל תקלה.

אם אתם תוהים מה בדיוק עושה מפקח בנייה, קראו את המאמר הזה כדי ללמוד יותר על תפקידם. בתפקיד זה הם מפקחים על ביצוע פתרונות תכנון ומבטיחים את בטיחות העובדים ואת נכסיהם. הם גם עוקבים אחר השימוש בחומרים איכותיים וציוד מקצועי ומבטיחים מפגשי צוות.

אולי תופתע לגלות שגם למקצוענים אלה יש חובות ספציפיות. אז, מהם הכישורים והדרישות החיוניים של מפקח בנייה?

מפקחי בנייה מפקחים על ביצוע פתרונות תכנון

מפקחי בנייה אחראים לפיקוח על תכנון וביצוע פרויקטים. הם מבטיחים שיבוצעו שיטות בנייה, חומרים, ציוד וסטנדרטים. הם עוקבים אחר ההתקדמות ומבטיחים שהפרויקט יושלם על פי מסמך חוזה. הם גם עוקבים אחר תקנות הבטיחות. לרוב המפקחים על הבנייה יש תואר ראשון, אם כי יש המסוגלים להסתדר רק עם תעודת בגרות. הם גם עורכים בדיקות אתר ומספקים דוחות לבעלי עניין. הם מעודכנים בשינויים בתעשייה ודבקים בקודים ובסטנדרטים העדכניים ביותר.

כדי להפוך לממונה על הבנייה, על המועמדים להשלים את הערכת הכישורים למפקח בניה ישיר אני ואני. שני הבדיקות הללו דורשות השלמה של הצהרת אישור. דרישות חינוך אחרות עשויות לכלול מבחן לפיתוח חינוכי כללי או 12 יחידות סמסטר של עבודה במכללה. עבודה במכללה לעסקים יכולה להחליף את החינוך בתיכון. הערכת הדרישות למפקח על הבנייה הישירה I ו-II תכלול את הדרישות להסמכה בתחום.

כדי להיות מנהל פרויקט בנייה, אתה צריך להיות מתקשר יעיל. אתה חייב להיות מסוגל לתאם עם חברי צוות אחרים, להבין את היקף העבודה וליצור לוח זמנים. אתה צריך להיות מסוגל לקרוא ולכתוב היטב. אתם צריכים גם לדעת איך לחשב את הגודל, המרחק, או הכמויות. אתה גם צריך להיות מסוגל לקרוא ולעקוב אחרי מסמכי בנייה, כמו גם לעבוד עם ספקים.

מנהל חוזה העיצוב החיצוני של CPSD אחראי על פיתוח, ניהול ושמירה על חוזים למעצבים חיצוניים. הם גם מפקחים על עבודתם של יועצים וספקים. הם צריכים להיות מסוגלים לעבוד בצוותים צולבים ולהבין נהלי הבטחת איכות. בנוסף, הם צריכים להיות מיומנים במשרד מיקרוסופט. אלה רק חלק מהכישורים שמפקחים על הבנייה חייבים להצליח בעבודתם. אם אתה רוצה ללמוד עוד על תיאור התפקיד של מנהל בנייה, קרא הלאה!

הם מבטיחים בטיחות במקום העבודה.

כממונה על הבנייה, האחריות שלך היא להבטיח את שלומם של העובדים שלך. הבטיחות של אתר הבנייה שלך היא בעלת חשיבות עליונה, ואתה חייב לנקוט באמצעים נוספים כדי להבטיח שהוא בטוח. הכשרת העובדים היא הצעד הראשון בהבטחת הבטיחות. ודא לספק הכשרה בשפה שהם מבינים. אם אתר הבנייה שלך משתמש בכימיקלים מסוכנים, ליישם תכנית תקשורת מסוכנת. כדי ללמוד יותר על חשיבות ההכשרה, קרא את הדרכתו של OSHA בנושא ניהול בטיחות.

תפקיד חשוב נוסף של המפקח הוא להתאים את העובדים לעבודה בבטחה. הדבר כרוך במתן השלכות שונות שיכולות להניע התנהגות הולמת ולכבות התנהגויות לא רצויות. ניתן גם לתת לעובדים משוב בונה המחזק את שיטות העבודה הבטוחות. אם הם לא יצייתו להליכים הללו, הם עלולים להיחשף לפציעות ולנזקים אחרים. במקרים כאלה, על המפקח לוודא שהעובדים פועלים על ־ פי נהלי הבטיחות.

תפקיד המפקח הוא קריטי כדי להבטיח את איכות העבודה באתר הבנייה. ללא השגחה, סביר יותר שהעובדים יעשו טעויות, ואפילו לטעות קטנה לכאורה עלולות להיות השלכות הרות אסון. למעשה, ניתן לייחס את רוב התאונות באתרי בנייה למנהיגות לקויה. המפקחים דואגים גם לבעיות משפטיות, וחשוב לדעת כמה מפקחים צריך כדי להשגיח על כל עובד. מנהל הבריאות והבטיחות ממליץ שישנם לפחות שני מפקחים לכל פועל באתר בנייה.

באונטריו, משרד העבודה ערך בדיקת בטיחות כדי להעריך את העבודה שנעשית באתר בנייה. הם גם העריכו את הביצועים של המפקחים. הם ציינו חוסר פיקוח בשתי תאונות מתוקשרות גדולות, שריפת אסדת הנפט פייפר אלפא ב-1998 ושריפת בית הזיקוק מילפורד הייבן ב-1994. בדיקות בטיחות הן כעת דרישה שנתית חובה לאתרי בנייה.

הם עוקבים אחר השימוש בחומרים באיכות גבוהה ובציוד מקצועי

אף שרעיון זה משותף לחוקרים רבים, יש מעט מאוד ביקורות על ניטור ציוד בנייה. המחברים החלו בחיפוש ספרות ולאחר מכן סינון התוצאות בעזרת קריטריונים שונים. לאחר מכן בחנו הכותבים מאמרים רלוונטיים בכתבי עת ובהליכי כנסים. מהתוצאות עולה כי השימוש בציוד בנייה מקצועי הוא מרכיב קריטי בפיקוח על הבנייה. ניטור ציוד הבנייה אינו עוסק רק בהבטחת איכות, אלא גם בשימוש ובתחזוקה בטוחה של עובדים, חומרים, ציוד וציוד אחר.

בגדים חכמים לעובדי בניין משתמשים בביומטריה כדי לעקוב אחר סימנים חיוניים ומאפיינים אחרים כמו טמפרטורת העור, קצב הלב, קצב הנשימה ומאפיינים פיזיים אחרים. גורמים אחרים יכולים להימדד על ידי החיישנים, כולל טמפרטורה, רמות רעש ותרכובות אורגניות נדיפות. הם יכולים לשמש לגילוי סיכונים פוטנציאליים ולשמור על העובדים בטוחים. בגדים חכמים גם עוקבים אחר רמות הרעש במקום העבודה ותרכובות אורגניות נדיפות.

בעוד שמרבית הבדיקות מתבצעות במהלך שלב הבנייה, ניתן לבצע בדיקות ספציפיות כחלק מהליך ניהול החוזים הכללי. בדיקות אלה יכולות להיות חלק מסקירת החוזה, חתימה על פגישות לפני החוזה, כמו גם עליית לקוח. ללא קשר להיקף הבדיקה, התוצאות יהיו יקרות ערך ויעזרו לצוות הבנייה להשיג את מטרותיו. לבסוף, מפקחי בנייה צריכים לדעת איך לפקח על הכפופים להם.

הם מספקים מפגשי בניית צוות

בתעשיית הבנייה, המונח ”צוות” משמעו קבוצה של אנשים שחולקים מטרות ומטרות משותפות. חשוב לזכור כי ”צוות” אינו מתייחס בהכרח למחלקת המכירות. עם זאת, הוא כולל גם את מחלקת השיווק ואת כל הקבוצות האחרות בתוך ארגון. מפגשי בניית צוות עוזרים לקרב את הצוותים האלה ולעודד שיתוף פעולה חוצה-פונקציונלי. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על בניית צוות.

לעתים קרובות, תרגילי בניית צוות משפרים פרויקטים במקום העבודה הכרוכים בעבודת צוות. תרגילים אלה שואפים ליצור סביבת צוות שבה כולם מבינים אחד את השני ועובדים יחד כדי להשיג את מטרות הפרויקט. ע "י עידוד חברי צוות למקסם את תרומתם האישית, הם יכולים להשיג את הפוטנציאל הקולקטיבי של הצוות. מאמנים ומפקחים אחרים תמיד מוכנים לעזור בפרויקטים שלהם. למאמנים תמיד יש עוזרים בהישג יד כדי לעזור להם בעת הצורך.

זוהי דרך נהדרת עבור החברה שלך לשפר את תרבותה על ידי ארגון פעילויות בניית צוות. פעילויות קבוצתיות מעניקות לעובדים מטרה משותפת, אשר חיונית לרווחתם. הם טובים לבריאות הנפש של העובדים. בכך שתאפשר לעובדים שלך להשתתף בפעילויות מהנות, אתה תיצור סביבת עבודה חיובית יותר. אז תערב את כל הצוות! היתרונות של פעילויות גיבוש קבוצתיות הם רבים.

הם מבטיחים ביצוע מדויק של פתרונות תכנוניים
חיוני לפעול על פי עקרונות ניהול פרויקטים תקינים בעת ביצוע פתרון תכנוני. ניהול תקין של הפרויקט יבטיח שיעדים ברורים וקווים מנחים הגיוניים יעזרו להשאיר את הפרויקט על כנו ובתוך התקציב. חיוני גם להבטיח שעבודת הצוות תתבצע כראוי ובסטנדרט גבוה. אלה כמה עצות שיעזרו לך להבטיח שצוות הבנייה שלך פועל לפי העקרונות האלה. לנהל יומן פרוייקט זה רעיון טוב.

שתפו את המאמר הזה לחברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עוד מאמרים בנושאי חשמל