כמה דברים שחשוב לדעת לפני שמחליפים דוד שמש

העבודות מבוצעות ע״י שאלתיאל - החשמלאי שלכם לכל תקלה.

תיקון דוד שמש יכול להיות דבר יקר מאוד ולכן לעיתים ההמלצה שלנו היא פשוט להחליפו. אם תעדיפו תיקון על פני החלפת הדוד, זה אולי רק ידחה לכם בכמה שנים את ההחלפה ולא בטוח שההחלטה על תיקון תהיה עדיפה עבורכם לאורך השנים.

אז מתי כדאי לנו להחליף את הדוד ומה חשוב לדעת לפני שמבצעים זאת? כל התשובות במאמר הבא.

מתי צריך לתקן ומתי להחליף?

בחלק גדול מהמקרים, יש צורך להחליף את הפלאנג' (המערכת החשמלית של הדוד) ולא צריך למהר להחליף את כולו, כי במידה וכל הדוד תקין ומדובר רק בפלאנג' הדוד יוכל להמשיך לעבוד בצורה תקינה עוד הרבה שנים קדימה. רכיב זה נמצא בתחתית הדוד והוא כולל בתוכו את דוד החימום והתרמוסטט.

שרכיב זה מתמלא באבנית, דבר הנפוץ במיוחד באזורים רבים בארץ בהם איכות המים נמוכה, או שקיים בלאי בגומיית האטם שלו, מתחילה נזילה. אם אנחנו יודעים שמקור נזילת המים הוא בפלאנג', נסתפק בלהחליפו.

מנגד, אם הבלאי הוא של גוף הדוד עצמו, נעדיף להשקיע כבר בדוד חדש. הדוד מכיל ציפוי אמייל פנימי ובמקרה של סדק והחשיפה למתכת שמתחתיו, המים שיזרמו ממנו יהיו חלודים. בסדקים חמורים יותר אף תסבלו מנזילות מים שיובילו לקצרים בחשמל. לרוב כשל האיטום של הדוד נובע מברגים ישנים ורופפים שהחלידו.

מה חשוב לקחת בחשבון לפני שמחליפים את הדוד?

שאתם מחליפים דוד שמש, אתם צריכים להתאים את גודלו לצרכים שלכם, שאולי השתנו בשנים שחלפו מאז שקניתם את הקודם.

גודל

גודל הדוד יקבע בהתאם לכמות האנשים הנוכחים בבית ובצפי להישארותם ב-10 השנים הקרובות. זוג צעיר שגר לבד בדירה לא צריך דוד כמו של משפחה בת 6 נפשות בבית ויכול להסתפק בדוד קטן יותר. לעומת זאת, עם זוג זה שוקל להתרחב השנים הקרובות ולהרחיב את המשפחה בעוד 2 או 3 ילדים ב10 השנים הקרובות, יש להתייחס לכך בכדי לחסוך החלפה נוספת בעתיד.

כמות קולטי השמש

קיים קשר ישיר בין כמות קולטי השמש לנפח הדוד. ככל שהדוד גדול יותר, נצטרך קולטים בעלי הספק גדול יותר. אם קולטי השמש יהיה קטנים ביחס לגודל הדוד ומיקומם לא יהיה באזור החשוף לקרינת השמש, ניאלץ להדליק את הדוד ולהשתמש בו שמשך שעות ארוכות יותר.

אחריות

כמו בקנייה של כל מוצר חשמלי, לאחריות פקטור משמעותי. אתם רוצים לדעת שאתם מכוסים לאורך זמן רב יותר. חשוב לשים לב ברמת האחריות שהיא כוללת כיסוי נרחב יותר לתקלות.

חומרים

סוגי החומרים ואיכותם מאוד חשובים מבחינתכם. חשוב מאוד לוודא שאתם רוכשים דוד המצופה בשכבת אמייל אשר נחשב לעמיד יותר. כך תוכלו להבטיח המשכיות רבה יותר של הדוד וליהנות ממים נקיים יותר נטולי חלודה.

 

שתפו את המאמר הזה לחברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עוד מאמרים בנושאי חשמל