בעיות חשמל באופניים? כך תתמודדו

העבודות מבוצעות ע״י שאלתיאל - החשמלאי שלכם לכל תקלה.

בעיות חשמל לא חייבות לגרום לכם לוותר על הרכיבה

כאשר נוצר קצר חשמלי בבית, ייתכן שהמפסק הראשי ייפול ואתם בוודאי תבצעו כמה וכמה בדיקות, כדי למצוא מיהו המכשיר ש"אחראי" לקצר. תעברו שקע אחר שקע, תרימו לאט לאט את המפסקים ואז תגלו כנראה שזה הקומקום שהתקלקל, או הבוילר, או אולי המזגן אפילו – מה שיבהיר לכם כי חובה לתקן אותם לפני שתוכלו להשתמש בהם שוב. באותה הדרך ממש יש לנהוג, כאשר מגלים בעיות חשמל ברכב דו גלגלי ממונע כגון אופניים או קורקינט חשמליים, שהפכו לנפוצים מאוד ומשמשים אנשים רבים להתנהלות יום יומית ממקום למקום.

אילו תקלות נפוצות הקשורות בחשמל קיימות בכלי רכב?

אין כמעט אנשים שנוהגים ברכב, שלא הזדקקו לפחות פעם אחת להתנעה מחודשת שלו בגלל מצבר ששבק חיים. זהו מצב שנוצר כאשר לא מתניעים את הרכב הרבה זמן, או כאשר המצבר עצמו ישן מאוד וכבר לא מצליח להיטען בעצמו במהלך הנסיעות. באותה מידה ממש, גם אביזרים לאופניים שיש להם מנוע חשמלי זקוקים להחלפה ולטעינה מחודשת, פעם אחר פעם.

ממש כמו ברכב, גם במקרה של אופניים חשוב לקבל ייעוץ ממקצוענים ובמיוחד כשמדובר בבעיות חשמל שלא בהכרח ניתן לאבחן אותן מייד עם התרחשותן. בשונה ממכה או שריטה על הדלת של אוטו, או פנצ'ר פתאומי בגלגל – נזקים ופגיעות בחיבורים החשמליים, הן ברכבים והן באופניים, עלולים להיות מזעריים ובלתי מורגשים למשך זמן רב, עד שהם בבת אחת הופכים לבעיה גדולה. 

מכאן עולה הצורך להיות במודעות מתמדת, בנוגע למצב האופניים ולאופן שבו אתם רוכבים עליהם: כאשר אתם חשים שישנה בעיה ואינכם מצליחים לרכב כרגיל, או שחשים בריח משונה, או אפילו אם אינכם מצליחים לשלוט בהם כבעבר – חשוב לגשת בהקדם למומחים לתיקון אופניים שיבדקו לעומק האם ישנה תקלה ואם כן חשוב לברר מייד מהו הגורם לה.

בעיות חשמל באופניים פשוטות מאוד לפתרון – אל תפסיקו לרכב

ישנם אנשים שחוששים בכל פעם שיש "קפיצת חשמל" בביתם. זה אכן מבהיל מאוד לגלות שבבת אחת כל האור בבית כבה והפתרון לכך – מעבר לבדיקות הביתיות הרגילות כפי שפורטו בתחילה, הוא להזמין חשמלאי מוסמך שיבדוק לעומק את מצב תשתית החשמל בבית וייתן מענה מלא לבעייה. כמובן שאף אחד לא יעלה על דעתו לעבור דירה, בכל פעם שהחשמל קופץ או שיש מכשיר שמקצר.

באותה מידה ממש וגם אם תקלה באופניים החשמליים גרמה לכם לאי נוחות ברכיבה, חשוב להבין מדוע נגרם אותו הנזק ובעיקר – לא להיבהל. ישנם חשמלאים מקצוענים העוסקים בתחום תיקון האופניים הממונעים ואתם תוכלו למצוא מענה שנכון עבורכם. יתרה מכך – מוטב לקחת את הדגם שברשותכם לבדיקת תקינות באופן קבוע, כדי "לעלות על בעיות" עוד לפני שהן ממש עלולות להפריע ובכך למנוע מתקלה חמורה יותר להתפתח. זוהי הדרך הנכונה והטובה ביותר, לרכב בבטחה ומבלי לחשוש על האופניים החשמליים שלכם.

שתפו את המאמר הזה לחברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עוד מאמרים בנושאי חשמל

לוחות סולרים

פתרונות אנרגיה ירוקה

חשמל הוא משאב חיוני מאוד. למעשה אי אפשר לדמיין כלל את החיים המודרניים בלי חשמל. מצד שני, ייצור חשמל על בסיס דלקי מאובנים – כלומר

קרא עוד »