בדק בית למערכות החשמל לפני הכניסה לבית חדש

העבודות מבוצעות ע״י שאלתיאל - החשמלאי שלכם לכל תקלה.

למה חשוב לבצע בדק בית למערכות החשמל לפני הכניסה לבית חדש?

אחד הדברים הבסיסיים ביותר שעלינו לעשות לפני כניסה לבית חדש הוא ביצוע בדק בית למערכות ותשתיות החשמל בו. בתים רבים ודירות רבות בישראל נבנו לפני עשרות שנים וכתוצאה מכך תשתיות ומערכות החשמל בהם מזונחות או ישנות. ליקויים בתשתית החשמל או מערכת החשמל בבית שלנו יכולים להיות דבר מסכן חיים שיכול לגרום להתלקחות של חוטי חשמל, קצר ובסופו של דבר לשריפה.

איך ניתן לבצע בדק בית למערכות החשמל בבית החדש שלנו?

אם אנחנו רוצים לבצע בדק בית למערכות החשמל בבית החדש אליו אנחנו עוברים – כדאי לנו לבצע זאת לפני החתימה על שכירת הבית או קנייה שלו. כאשר נבצע את הבדיקה לפני המעבר לבית החדש נוכל לדעת טוב יותר בדיוק לאיזה נכס אנחנו עוברים ומה מידת הסכנה והתיקונים הנדרשים בו. אסור לנו ולא כדאי לנו לעבור לגור בבית שנמצאו בו ליקויים בחשמל – עד שליקויים אלו מתוקנים ומאושרים על ידי התקן הבטיחותי המחמיר ביותר של חברת החשמל בארץ.

מה עלינו לעשות במקרה בו גילנו ליקויים במערכות החשמל בבית שלנו?

במקרה בו גילנו ליקויים במערכות החשמל בבית שלנו ואנחנו כבר גרים בבית או כבר חתמנו על חוזה לקנייה או לשכירות שלו, אנחנו חייבים לפעול כמה שיותר מהר בשביל תיקון ליקויים אלו. תיקונים הליקויים יכול להיות עסק יקר – תלוי בהיקף הליקויים ובאופי שלהם. כאשר יש צורך להחליף את כל לוח החשמל בבית אז עלות התיקון של הליקויים תהיה גבוה יותר, כי זהו ליקוי חמור. תיקונים נוספים שכדאי לעשות הוא להחליף את ארון החשמל מחומר עץ לחומר עמיד יותר בפני חום ושריפות כמו מתכת.

מי רשאי לבדוק את תקינות מערכת החשמל בבית שלנו?

אז מי רשאי לבדוק את תקינות מערכת החשמל בבית שלנו? אם אנחנו רוצים לבדוק את בטיחות ותקינות מערכת החשמל בבית שלנו אנחנו יכולים לפנות לחשמלאי מוסמך או למהנדס חשמל שיבדקו זאת. בארץ יש גם שני גופים ממשלתיים שיכולים ורשאים לבדוק את התקינות של מערכות החשמל בבתים ואלו הם מכבאי האש וחברת החשמל.

בסופו של דבר, חשמל מאפשר לנו לחיות חיי רווחה נוחים מאוד, אך הוא יכול גם לסכן אותנו כאשר הוא מותקן לא נכון או שיש ליקויים בחיבורים שלו. אם בטיחות המשפחה והבטיחות שלנו חשובה לנו אנחנו חייבים לוודא שמערכות ותשתיות החשמל בבית שלנו תקינות ושאין בהן ליקויים. הזנחה של מערכת החשמל או תשתית החשמל בבית שלנו יכולה בעתיד לעלות לנו ביוקר ואפילו לקחת חיי אדם על ידי כך שליקוים אלו יגרמו לשריפה. השקעה בבטיחות הבית שלנו תסייע לנו ליהנות מחיים בבית בטוח שמערכות ותשתיות החשמל בו תקינות ויהיו תקינות לעוד שנים רבות.

שתפו את המאמר הזה לחברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עוד מאמרים בנושאי חשמל